За ініціативи Інституту відбулось обговорення законодавства про вибори Президента

Опубліковано Прес-служба на

16 квітня в громадському інформаційно-виставковому центрі “Медіапростір” відбулось обговорення складнощів у застосусванні законодавства про вибори, зокрема під час першого туру виборів Президента України.

В обговоренні взяли участь члени окружних виборчих комісій Ігор Поліщук та Сергій Копанєв, помічник народного депутата України Андрія Денисенка Тарас Ляльчук. Модерувала захід експертка Інституту Ольга Корнєва. У обговоренні також взяв участь директор Інституту Роман Сердюк, що був членом окружної виборчої комісії.

Учасники обговорення основною проблемою визначили проблему формування дільничних виборчих комісій. Так, член 24-ї ОВК Роман Сердюк зазначив про те, що існуюча система розподілу квот в дільничних виборчих комісіях через автоматизовану систему “Вибори” не дала вчасно сформувати ДВК в цьому окрузі, оскільки визначені системою квоти не відповідали поданням, що надійшли від кандидатів в Президенти. Таким чином, сформувати ДВК у відповідності до визначених квот було математично неможливо.

В ході обговорення було запропоновано внести відповідні зміни у законодавство та надати можливість окружним виборчим комісіям відступати від квот, визначених системою “Вибори” із урахуванням пропорційності при розподілі посад в дільничних комісіях (обмінювати квоти між кандидатами на малих, середніх та великих виборчих дільницях), але не більше. ніж це необхідно математично.

Також серед проблем учасники зазначали низький професійний рівень членів виборчих комісій, відсутність атестації та постійної перепідготовки кадрів у відповідності до змін в законодавстві.

Було запропоновано законодавчо закріпити створення та функціонування кадрового реєстру осіб, які працюють в ДВК, як комплексного рішення для професійної підготовки, атестації, моніторингу історії роботи, а також формування кадрового резерву для ОВК на випадок, коли кандидати подають неповний склад дільничних комісій.

Ігор Поліщук заявив про те, що низьке матеріальне заохочення членів виборчих комісій спонукає кандидатів на посади до видачі “штабних премій”, що відповідно до законодавства вважається протиправним, але фактично існує повсюдно серед більшості штабів.

Він запропонував надати можливість штабам офіційно наймати на роботу членів дільничних виборчих комісій та агітаторів, виплачуючи їм кошти безпосередньо з виборчих фондів.

У свою чергу, Роман Сердюк зазначив, що приймаючи таке рішення необхідно забезпечувати гарантування незалежності члена комісії від штабу кандидата і його неупередженості в процесі піжрахунку голосів виборців, адже цей член комісії складає присягу українському народу та зобов’язується забезпечувати виборчі права всіх громадян, незалежно від їхнього вибору.

Помічник народного депутата Тарас Ляльчук, як предствник законодавчої гілки влади заявив про те, що бачить необхідність змін в законодавство про вибори з метою упорядкування зазначених проблем і він з колегами ініціюватиме обговорення цих питань в юридичному колі та підготує відповідний законопроект.

%d блогерам подобається це: