У Дніпропетровській ОДА пройшов перший DNIPRO OPEN DATA FORUM

Опубліковано Прес-служба на

700 млн дол США. Саме стільки за підрахунками експертів вже принесли відкриті дані до економіки України. Як працювати з цією системою та більше – заробляти на ній, говорили на DNIPRO OPEN DATA FORUM у Дніпропетровській облдержадміністрації. До нього приєдналися бізнесмени, держслужбовці, громадські активісти. Загалом – близько 70 учасників. Форум організували ГО “Інститут реформ та інновацій”, ХОБФ “Об’єднання” та Дніпропетровська ОДА за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу.

«Раніше, наприклад, райдержадміністрації викладали свій бюджет у форматі відсканованого pdf-файлу. Його не міг розшифрувати комп’ютер без участі людини, яка ці дані вручну перенабирала. Нині за Законом України всі держоргани мають публікувати інформацію у форматі відкритих даних. Він передбачає автоматичне зчитування комп’ютером – можливість обробити цю інформацію, побудувати графіки, створити базу даних», – пояснив один з організаторів форуму Роман Сердюк.

За словами Романа Сердюка, успішно використали систему відкритих даних творці одного з українських сайтів. Портал об’єднує реєстри кількох держорганів. Пару кликів мишкою – і кожен бізнесмен може переглянути всю інформацію про компанію, з якою планує укласти угоду. Чи не банкрут підприємство, чи немає справ у суді, чи не замішаний потенційний партер у корупційних скандалах. Проект комерційний, тож його власники сплачують податки до бюджету.

Є й волонтерські проекти, які використовують Open Data. Один з них – єдина система відкритих бюджетів у навчальних закладах. Вона працює у Дніпрі, Чернігові, Вінниці та Херсоні.

«Можна побачити діаграми: на які статті витрачаються кошти у конкретній школі, – пояснив співзасновник та координатор єдиної системи відкритих бюджетів у навчальних закладах Андрій Жнивін. – Батьки можуть переглянути і які прохання про виділення фінансування з бюджету робив директор. І поставити питання – а чому ви намагаєтесь ці ж проблеми закрити за рахунок батьків? Або навпаки – чому не звертаєтеся із цим проханням до влади?».

Як ще можна використовувати відкриті дані та як працювати з таким форматом інформації говорили на форумі у Дніпропетровській ОДА. На ньому зібралися айтішники, держслужбовці, громадські активісти.

«Розвиток системи відкритих даних говорить про новий рівень діалогу між державою та громадянами, державою та бізнесом, – зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин. – Гарний приклад використання Open Data – система Prozorro. Кожен може переглянути, які держзакупівлі проводяться, хто на них претендує та які недоліки мають ті, хто програв».

Дніпро – четверте місто України, яке проводить регіональний форум з відкритих даних. Open Data Forum вже проходив у Херсоні, Вінниці та Чернігові.

%d блогерам подобається це: