Прес-конференція за темою: “Перспективи розвитку самоорганізації населення в місті Дніпрі”

Опубліковано tester на

Місце проведення: громадський інформаційно-виставковий центр “МедіаПростір” м. Дніпро, просп. О. Поля, 2а (поруч із “Парком ракет”). Дата і час проведення: 03 вересня 2018 року, 14:00.

Спікери: Роман Сердюк – директор ГО “Інститут реформ та інновацій”; Вадим Шебанов – експерт ГО “Інститут реформ та інновацій”.

Детальніше:

03 серпня 2018 року, о 14:00 відбудеться прес-конференція  “Перспективи розвитку самоорганізації населення в місті Дніпрі”. Спікери прес-конференції – реалізатори проекту “СамоОрг-Дніпро” Роман Сердюк та Вадим Шебанов презентують громадськості свій погляд на подальший розвиток органів самоорганізації населення та презентують Концепцію розвитку органів самоорганізації населення в місті Дніпрі.

У концепції розвитку містяться пропозиції зафіксувати на папері поточні проблеми самоорганізації населення, такі як відсутність реальних важелів впливу на органи місцевої влади, недостатній рівень фінансування з місцевих бюджетів, небажання делегувати повноваження для вирішення локальних питань мікрорайонів, тощо. Концепція пропонує не лише визнати наявні проблеми, а і закріпити шляхи їх вирішення. Це має стати дорожньою картою розвитку самоорганізації населення в місті та співпраці між органами самоорганізації та місцевою владою.

Автори концепції після широкого обговорення передадуть її до Дніпровської міської ради разом із пакетом документів, які пропонується прийняти в якості рішень міської ради.

Прийняття цих рішень сприятиме децентралізації в місті та має закріпити на міському рівні принцип субсидіарності в місцевому самоврядуванні.

Проект “СамоОрг-Дніпро” – це міський проект, що реалізується ГО “Інститут реформ та інновацій” в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ГО “Інститут реформ та інновацій”, жодною мірою не відображають офіційної позиції Центру політико-правових реформ та Європейського Союзу.

Контактна особа:

Роман Сердюк, тел. +380661143558 (Viber, Telegram), e-mail: office@iri.pp.ua

Довідкова інформація:

Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення. Це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах, сільські, селищні комітети. Їхня діяльність регулюється Законом України «Про органи самоорганізації населення».

Принцип субсидіарності – правовий та організаційний принцип, відповідно до якого повноваження на всіх рівнях влади (міджержавна, державна, місцева) повинні бути розподілені таким чином, щоби вищі органи приймали рішення тільки в тому випадку, якщо вирішення проблеми на нижчому рівні є неефективним. До прикладу, питання житловокомунального господарства та благоустрою в місті ефективніше вирішувати на рівні міста, а питання оборони чи національної безпеки – на рівні держави. Принцип субсидіарності закріплений в Європейській хартії місцевого самоврядування.

%d блогерам подобається це: