Роман Сердюк: “Ми маємо бачення, що повинно бути в кодексі поведінки чиновників”

Опубліковано Прес-служба на

Заступник директора ГО «Інститут реформ і інновацій» Роман Сердюк пояснив, що прийняття кодексу поведінки забезпечить покарання за хамство чиновників. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Взагалі, кодекс етичної поведінки для депутатів і чиновників – це одна з вимог Реанімаційного пакету реформ та всеукраїнської коаліції« Прозорі ради », яку в Дніпрі представляє наша громадська організація. Ми спільно з «Ейдос» ще в жовтні зверталися до голови профільної комісії міськради з пропозиціями, в тому числі, і з пропозицією прийняти такий кодекс.

Якщо він буде добре виписаний, то з’являться певні санкції за хамську поведінку, вскакування під час гімну, образливі подарунки, вигуки з місця, блокування трибуни та інше, що зовсім не прикрашає нашу владу в очах городян », – сказав він.

Як ми повідомляли раніше, сам кодекс ще не опублікований, тому його зміст невідомий.

«У нас є певне розуміння, що там має бути. Це повинен бути не тільки стиль одягу і моральність поведінки (не грубіянити, не вживати алкоголь і т.п.), але і порядок врегулювання конфлікту інтересів, моделі поведінки поза роботою. Повинно бути визначено, що таке офіційний інтерес (інтерес територіальної громади), щоб дії чиновника або депутата, навіть законні, не йшли врозріз з цим інтересом. Повинна бути чітко прописана заборона на використання службового становища в особистих цілях або цілях, які не відповідають офіційному інтересу і так далі.

Поки рано судити про те, яким буде кодекс в Дніпрі, оскільки він ще не опублікований на сайті. Але наша організація, яка системно відстоювала прийняття цього кодексу разом з коаліцією «Прозорі ради», готова брати участь в його розробці та обговоренні разом з авторами, тим більше, у нас є вже позитивний досвід розробки Регламенту міської ради, який був узятий за основу і прийнятий з мінімальними змінами », – зазначив Роман Сердюк.

%d блогерам подобається це: