Долучаємось до громадської підтримки СічеславськаТАК

Опубліковано Прес-служба на

У січні цього року розпочалась громадська акція #СічеславськаТАК на підтримку перейменування Дніпропетровської області, що носить назву радянського діяча Григорія Петровського на Січеславську область. ГО “Інститут реформ та інновацій” також долучається до громадської акції та підписує спільну заяву  громадських організацій області.

Громадські організації звертаються до народних депутатів України від Дніпропетровської області та просять їх підписатись під законопроектом про перейменування області на Січеславську, який подано  депутатом Андрієм Денисенком.

“Назва Дніпропетровської області підпадає під дію Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки”, і має бути змінена, оскільки містить згадку про Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні”, – йдеться у заяві.

Автори звернення наголошують, що ця назва є актуальною, поширеною і досить популярною серед інтелігенції та свідомих українців. Відтак у 2017 році низка громадських організацій Дніпропетровщини вже зверталася до голови Верховної Ради з проханням перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Загалом у зверненні підписалися представники 29 організацій, що налічує більше трьох тисяч осіб. Звернення розглядалося на комітеті з питань правової політики та правосуддя 12 жовтня 2017 року.

Також наприкінці січня 2018 року на сайті Президента України дніпряни зареєстрували відповідну петицію.

Категорії: ГОЛОВНЕ

%d блогерам подобається це: