Нічийна земля. Занедбані зелені зони Дніпра

Опубліковано Прес-служба на

У грудні 2009 року тоді ще Дніпропетровська міська рада прийняла рішення про так звану балансову незалежність парків, скверів та зелених зон міста. Їх балансоутримувачами визначили комунгоспи відповідних районних у місті рад. Разом із тим, рішення зобов’язало райради провести інвентаризацію усіх існуючих споруд та елементів зовнішнього благоустрою, скласти кошториси на утримання і ремонт кожного об’єкта.

Інститут реформ та інновацій прослідкував за виконанням цього рішення та з’ясував, що фактично зони передані не були. Наразі близько 130 перерахованих парків, скверів та зелених зон по всьому місту опинилися “між небом та землею” – вони вже не підпорядковуються Дніпровській міській раді, однак їх так і не прийняли на баланс комунальні служби районних у місті рад.

Чому це не зроблено – невідомо. Районні у місті ради пояснюють неможливість прийняття на свій баланс цих зон відсутністю належного фінансування, однак такого фінансування вони й не прохали. Факт залишається фактом – більше семи років парки, сквери та зелені зони міста живуть своїм життям : на їх утримання не виділяються кошти, забудову цих територій ніхто не контролює, а деякі стають місцевими сміттєзвалищами. Тим часом скарги та прохання городян, щодо навіть елементарного спилювання гілок, до деяких департаментів та управлінь міськради приходять десятками в рік.

ГО “Інститут реформ та інновацій” закликає депутатів міської ради визначити нового балансоутримувача зелених зон та скасувати рішення від 02.12.2009р. №56/52. Адже якщо терміново не вжити заходів, то ситуація на цих територіях з кожним роком буде лише погіршуватися. Який саме з департаментів, управлінь чи комунальних підприємств міської ради це буде – не важливо. Головне – зробити це якнайшвидше, аби з початком вступу весни та літа у свої права місто отримало чистоту та красу на які чекає роками.

До уваги представників ЗМІ! Наступного тижня планується проведення прес-конференції, на якій ми разом із представниками міської ради розкажемо детальніше про цю проблему.

Категорії: ГОЛОВНЕ

%d блогерам подобається це: