Мапа міського бюджету 2017

Опубліковано Прес-служба на

ГО “Інститут реформ та інновацій” розробив детальну схему (мапу) Дніпровської міської ради, яка знаходиться тут. Завдяки їй кожен має змогу ознайомитися із тим, кому підпорядковується той чи інший департамент, управління та комунальне підприємство.
За декілька днів після її оприлюднення до нас звернулися дніпряни з проханням розробити подібну схему, однак стосовно розподілу міського бюджету.
Тож надаємо для ознайомлення стислу мапу розподілу витрат бюджету по виконавчим органам на реалізацію основних програм. Сподіваємось, що проведена робота допоможе городянам краще розуміти куди та на що саме витрачаються бюджетні кошти.

Просимо звернути увагу : вказані на схемі фінансові витрати надані без урахування надбавок на субвенцій. Детальний опис цієї інформації можна знайти у вільному доступі на сайті міської ради за цим посиланням (рішення міської ради від 21.12.2016 №6/17).

Для кращого розуміння звідки беруться кошти у міського голови та як їх розподіляють, пропонуємо вам спрощений опис формування місцевого бюджету.

***

Дохідна частина бюджету Дніпровської міської ради формується з податків фізичних осіб, єдиного і додаткового податку, акцизів та субвенцій (грошової допомоги місцевим органам влади, яка виділяється на конкретні цілі) із державного та обласного бюджету.

Керуючись бюджетним кодексом України (ст.55), існують так звані захищені видатки, обсяг фінансування та затверджений список яких є незмінюваним : заробітна платня працівників бюджетних установ, обслуговування міського боргу, оплата послуг з охорони комунальних закладів культури, комунальних послуг та енергоносіїв, забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, придбання медикаментів, тощо.

Інші видатки є змінюваними та можуть збільшуватися чи зменшуватися залежно від величини доходів. Таким чином, їх можна переглядати раз у квартал та раз на півроку. До змінюваних видатків відносять кошти, які виділяють на реалізацію державних, регіональних та місцевих програм, втіленням яких займаються певні департаменти та управління.

Контроль над цими коштами здійснює постійно діюча бюджетна комісія.

В обсязі фінансування кожної програми вказуються прогнозовані об’єми витрат на кожен рік її реалізації. Вони можуть уточнюватися в процесі підготовки проекту бюджету на відповідний рік, та у разі необхідності  – протягом року.

Окрім того, існує “бюджет участі” або так зване “партиципаторне бюджетування”, яке передбачає надання можливості кожному громадянину долучитися до розподілу коштів місцевого бюджету. Зробити це можна через створення проектів для покращення життя міста у політичній, економічній та соціальній сфері. Розподіл коштів між такими проектами відбувається за допомогою голосування місцевих мешканців. Із деталями цієї програми можна ознайомитися тут.

Мапа має великий розмір, тож надаємо посилання на повноформатне зображення : мапа міського бюджету 2017

Категорії: ГОЛОВНЕ

%d блогерам подобається це: