Інститут разом з депутатами презентував новий проект

Опубліковано Прес-служба на

Заступник директора Інституту реформ та інновацій Антон Андрієнко та депутат Дніпропетровської міської ради Анастасія Староскольцева презентували проект “Громадські робочі групи”, спрямований на розширення співпраці громадських активістів і організацій з органами місцевого самоврядування.

Суть проекту полягає у створенні громадської робочої групи при кожній  профільній депутатській комісії. Кожна з  цих груп матиме змогу пропонувати комісіям свої проекти,  шукатиме шляхи вирішення проблемних питань. Депутати розглядатимуть пропозиції профільних комісії, можуть також виносити їх на розгляд міськради.

«До таких груп можуть входити громадські активісти, депутати, профільні спеціалісти та просто небайдужі містяни. Але наголошую, що  учасниками цих робочих груп можуть бути лише дніпропетровці. Не можна буде також одночасно перебувати у складі декількох робочих груп. Вирішуйте, у якому питанні ви експерт та долучайтеся до роботи», – сказав заступник директора ГО «Інститут реформ та інновацій» Антон Андрієнко.

Він також зазначив, що для того, аби  робоча група  могла працювати кворум не потрібен. «Навіть якщо із 20 членів робочої групи прийдуть на засідання 5 людей, вони теж зможуть приймати рішення. Оскільки відбору до робочих груп немає, ми розуміємо, що деякі люди самі з часом відсіюватимуться», – додав Антон Андрієнко.

Аби уникнути розмов про кишенькових громадських активістів кожна робоча група сама вирішуватиме, хто у них буде головуючим. До речі, саме керівник робочої групи і буде передавати ідеї на розгляд комісії. Антон Андрієнко висловив думку, що такі робочі групи зроблять владу більш прозорою і  відкритою та будуть гарним механізмом взаємодії  влади з громадськістю.

Депутат міської ради Анастасія Староскольцева зазначила, що налагодити діалог із громадськістю міський голова Борис Філатов обіцяв ще до виборів.

«За минулі сто днів, які Борис Філатов займає посаду міського голови, відбулось два чаювання громадських активістів з міським головою. Саме під час таких неформальних зустрічей народжуються такі ідеї, як проект створення громадських груп», – сказала Анастасія Староскольцева. Депутат міськради додала, що як член бюджетної комісії,  вона рада ініціативі створення робочої групи. «Ми засідаємо кожного робочого дня, аби швидко прийняти бюджет. Питань на розгляд нашої комісії виноситься безліч, тож ми б не відмовились від допомоги робочої групи», – сказала Анастасія Староскольцева.

Вона висловила сподівання, що таку ініціативу колеги – депутати підтримають вже на найближчій сесії.

Нагадуємо, що на сьогодні у Дніпропетровську працює 9 профільних депутатських комісій.

%d блогерам подобається це: