Інститут реформ та інновацій презентує проект регламенту міськради

Опубліковано Прес-служба на

Експертна рада ГО «Інститут реформ та інновацій» розробила проект регламенту Дніпропетровської міської ради на основі рекомендацій Інституту політичної освіти та європейської практики, а також ініціативи всеукраїнського руху “Прозорі ради”. Презентація цього проекту відбудеться в прес-центрі “Zabeba.li” на вул. Набережна Перемоги, 26б 1 грудня о 12:00 годині.

Проект презентуватимуть директор Інституту реформ та інновацій Станіслав Абрамов та його заступники Роман Сердюк і Антон Андрієнко.

Розроблений проект закріплює збалансовані права депутатів при здійсненні їхніх повноважень, механізм своєчасного сповіщення про порядок денний пленарних засідань та постійних комісій. В регламенті зменшено необхідну кількість візувань проекту рішень.

Також в проекті передбачено максимальну кількість документів, які зобовязана публікувати міська рада. Зокрема передбачено обов’язкову публікацію стенограм та результатів поіменного голосування депутатів.

Проектом передбачено обов’язкову онлайн-трансляцію засідань міської ради, виконкому та всіх постійних комісій.

У голови Дніпропетровської міської ради є можливість видалити депутата або іншу особу з засідання у випадку порушення нею громадского порядку, а також передбачено обов’язкове оголошення причини неявки депутата на пленарне засідання.

Більш дієвою, у випадку прийняття запропонованого проекту стане і процедура місцевої ініціативи – вона напряму вноситься на сесію Дніпропетровської міської ради, без додаткових візувань.

Керівник Інституту реформ та інновацій зазначив, що цей проект буде передано депутатам, які перед виборами підписали меморандум «Прозорі ради» та обіцяли підтримати внесені до нього норми при голосуванні.

%d блогерам подобається це: